Veľkonočné koláče a zákusky


Recepty na veľkonočné koláče a zákusky:

«1 2 ...15 »
Bleskový koláč (fotorecept) Bleskový koláč (fotorecept) Vaše

Dnes som doma piekla ja, a opäť sa mi potvrdilo, že staré recepty sú fakt super. V jednoduchosti je krása, a rodinke chutí :)

Veľkonočné hniezdo z mandľovej bábovky Veľkonočné hniezdo z mandľovej bábovky Vaše

Veľkonočné hniezdo z mandľovej bábovky.

Bratislavské rožky, slávne prešporské bajgle alebo záviny (fotorecept) Bratislavské rožky, slávne prešporské bajgle alebo záviny (fotorecept) Vaše

Zo starej kuchárskej knihy od mojej nebohej svokry, ktorú vydal Mestský ženský spolok v Trenčíne v roku 1948, vyberám úžasné bratislavské rožky, ktoré nemôžu v našej rodine chýbať pri každej slávnostnej príležitosti a sviatkoch, akými sú Vianoce a Veľká noc. Predkladám vám ich s láskou, pretože sú tie najlepšie a najtradičnejšie, aké ste kedy mohli ochutnať. Nič sa im nevyrovná. Robievam striedavo rožky, aj závin, alebo oboje.

Farebné veľkonočné donuty (fotorecept) Farebné veľkonočné donuty (fotorecept) Vaše

Na donuty mám veľa receptov. No tento z nich je najlepší a preto som sa rozhodla vám ho ponúknuť. Na prípravu nepotrebujete ani donutovú formu. Tieto donutky sa pečú a sú aj pomerne rýchlo hotové. Stôl svojou farebnosťou prizdobia a veru k pestrým veľkonočným dobrotám sa vám určite budú hodiť.

Famózny koláč Famózny koláč Vaše

Ako prvé si urobíme krém. Mlieko, Solamyl, múku a cukor privedieme do varu a miešame do zhustnutia. Kašu necháme vychladnúť.

Recept bez obrázku Diétnejšie žĺtkové rezy Vaše

Mám rada tento koláč, ale originál rcp mi príde dosť presladený, tak som ho upravila podľa mojej chuti. Mám novú alergiu na mlieko, tak som miesto masla dala kokosový olej.

Vanilkové cookies (fotorecept) Vanilkové cookies (fotorecept) Vaše

Robim ich pravidelne na Vianoce ale z dvojitej davky lebo sa rychlo míňajú. Sú nenáročné na prípravu a veľmi chutné.

Tvarohové koblížky (fotorecept) Tvarohové koblížky (fotorecept) Vaše

Tak opět něco nezdravého a smaženého. Já prostě zdravě neumím. Vlastně někdy ano ale zase nám to tak moc nechutná, ale tyhle koblížky chutnají náramně. Jednou na přechodu v Harrachově kde jsme se ženou vařili, jsme je dělali pro celníky a přijel pan majitel a tak jsem mu nějaké dal domů pro děcka. Poděkoval a odjel. Za 10 minut byl zpátky, jestli ještě nějaké nemám, že je děckám snědl. Tak snad budou chutnat i Vám. Je to rychlé a hrozně dobré.

Jarné mafiny Jarné mafiny Vaše

Komerčný recept
Chystáte sa na jarný výlet a neviete, akú dobrotu vziať zo sebou? Tieto mafiny sú ideálnym riešením! Úžasná chuť Lino lady spôsobí, že vaši priatelia budú chcieť s vami chodiť na výlety každý deň.

Makový a orechový závin Makový a orechový závin Vaše

Tradičné koláče našich starých materí.

Limetkovo-kokosové cupcakes Limetkovo-kokosové cupcakes Vaše

Cupcake svieži ako jarný vánok. :)

Veľkonočné cupcakes Veľkonočné cupcakes Vaše

Máme tu Veľkú noc a nakoniec som sa aj ja rozhodla upiecť veľkonočné cupcakes. Sú jemné, nadýchané a plnka pripomína lahodnú kakaovú penu. Dozdobila som čokoládovými vajíčkami a dodala tomu chuť týchto sviatkov. No koho by nepotešili takého lahodné koláčiky?

Veľkonočné muffiny Veľkonočné muffiny Vaše

Žĺtky s cukrom vymiešame do peny, pridáme 2 PL teplej vody. Do žĺtkovej zmesy pridáme orechy s práškom do pečivy a kakao. Z bielkov vymiešame tuhý sneh a opatrne ho vmiešame do žĺtkovej zmesy.

Veľkonočný koláč (fotorecept) Veľkonočný koláč (fotorecept) Vaše

Keď žila svokra, tak ho piekla pravidelne, každú Veľkú noc, ale aj na Vianoce. Veľmi nám chutil, ale časom sme ho začali kupovať. Tento rok, som sa rozhodla, že ho konečne upečiem, a budem v tejto tradícii pokračovať. Na prianie rodinky som pridala aj hrozienka a brusnice, ktoré v pôvodnom recepte nie sú :-)

Zemplínsky koláč (videorecept) Zemplínsky koláč (videorecept) Video

Klasický zemplínsky koláč vhodný na Veľkú noc, Vianoce.... kedykoľvek a kdekoľvek.

Cupcakes pre šibačov Cupcakes pre šibačov Vaše

Tento recept je rýchly a veselý na príležitosť pre malých šibačov.

Žĺtkové rezy Žĺtkové rezy Vaše

Žĺtkové rezy boli odjakživa súčasťou Veľkej noci v našej rodine, piekli a stále ich pečú obe starké. Tento krát som sa k ich štafete žĺtkových rezov pridala aj ja, no paradoxne som nemala poruke recept ani jednej z nich ... a tak ma pomyselne zachránila @Rennatte, za čo jej ďakujem a že boli také skvelé, rada by som jej recept pripomenula aj vám. :)

«1 2 ...15 »
Veľkonočné zvyky a články

Karpatská kraslica si podmanila návštevníkov Vihorlatského múzea
Kultúrne bohatstvo regiónu. Aj takto na východe Slovenska hovoria o kraslici, ktorú považujú nielen za symbol jari, ale aj plodnosti, prosperity, znovuzrodenia života a Veľkej noci. Unikátnu zbierku takmer tisíc kraslíc predstavuje v týchto dňoch Vihorlatské múzeum v Humennom. Pripravilo už 25. ročník súťažnej výstavy s názvom Karpatská kraslica. Je skutočnou pastvou pre oči.

Ako pripraviť volské oko na jednotku s hviezdičkou? Tu je postup!
Praženicu ste už tento týždeň možno pripravili podľa návodu známeho šéfkuchára. A čo tak volské oko? Môžete si ho pripraviť aj v rámci blížiaceho sa "sviatku vajíčok" - Veľkej noci...

Košík či hniezdo? Do čoho uložiť farebné veľkonočné vajíčka?
Veľkonočné sviatky si žiadajú farebné a svieže dekorácie. Ak máte plno farebných vajíčok a neviete, kam s nimi, tu je inšpirácia.

Čo urobiť skôr, než sa pustíte do veľkého jarného upratovania?
Komu by sa chcelo? Ale byt sa sám neuprace, ani okná neumyjú... Postupujte po krokoch a ešte pred veľkým štartom si urobte plán.

Prvé lúče slnka pozvite do bytu! Potešia žlté drobnosti
S príchodom nového ročného obdobia si malú zmenu žiada aj váš byt. Pestré jarné dekorácie prinesú do interiéru slnečné lúče.

Etnologička Marta Botiková: Páči sa mi, keď doma rozkvitne lesola
Slovensko je križovatka. Spleť mostov alebo hrniec, do ktorého počas storočí rôzne kultúry primiešavali svoje chute. A výsledný pokrm pekne rozvoniava a skvelo chutí práve teraz, na Veľkú noc. O rôznych vplyvoch a koreňoch sviatočných zvykov sme sa porozprávali s etnologičkou Martou Botikovou.

Veľkonočný korbáč upletie aj so zaviazanými očami
Svoj prvý veľkonočný korbáč uplietol Pavol Matejak z Trenčína niekedy pred 80 rokmi. Odvtedy to robí rok čo rok, vždy na prelome zimy a jari berie do rúk vŕbové prútie a vyrába z neho dôverne známy symbol Veľkej noci. A nie jeden. Odhaduje, že za celý život ich uplietol viac ako desaťtisíc.


TOPlist