Veľkonočné koláče a zákusky


Recepty na veľkonočné koláče a zákusky:

«1 2 ...13 »
Sladké jarné chlebíčky Sladké jarné chlebíčky Vaše

Komerčný recept

Švédske slimáky so šafranom (fotorecept) Švédske slimáky so šafranom (fotorecept) Vaše

Vybrala som zo svojho archívu, kedysi dávno som našla tento úžasný recept v jednom časopise a opísala som ho.Toto švédske kysnuté sladké pečivo sa vyznačuje množstvom masla, výborným voňavým maslovým vanilkovo - škoricovým krémom a šafránom, pritom je ľahučké ako pierko a nadýchané, určite je vhodné aj na Veľkonočné sviatky, preto pridávam tento recept v predstihu pre záujemcov o sladké dobroty na sviatočné dni.

Veľkonočný koláč (fotorecept) Veľkonočný koláč (fotorecept) Vaše

Možno niekoho zaujme..... na pohľad to vyzerá zložito, ale je to v celku veľmi jednoduché...:)

Estónsky kringel s makom  a makové taštičky (fotorecept) Estónsky kringel s makom a makové taštičky (fotorecept) Vaše

Odvážila som si 300 g hladkej múky a 300 g polohrubej múky.Pridala som k nej 0,5 čl soli. Preosiala som ju do misky. Do malej misky som si dala polovicu z kocky čerstvého droždia, 1 čl cukru a 2 čl múky. V rozpise píšem na zarábanie mlieko. Ja som však robila tvaroh, tak som cesto zarobila zo srvátky. Takže, k droždiu som dala 150 ml vlažnej srvátky, nechala som kvások vykysnúť.

Pepermintovo-čokoládové mafiny (fotorecept) Pepermintovo-čokoládové mafiny (fotorecept) Vaše

Chcela som vyskúšať tieto mafiny, boli mňam.

Koláč s džemom a kokosovým snehom podľa A. Polákovej (fotorecept) Koláč s džemom a kokosovým snehom podľa A. Polákovej (fotorecept) Vaše

Inšpirovala som sa kuchyňou Lidl. Koláčik sa mi zdal suchý, ale aj tak som ho upiekla. A mýlila som sa, koláčik je šťavnatý. Dala som menej cukru a o jedno vajce menej, ako je v recepte Lidl.

Cupcake s lentilkami Cupcake s lentilkami Vaše

Komerčný recept

Koláč Deň a noc (fotorecept) Koláč Deň a noc (fotorecept) Vaše

Koláčik mojej mladosti.

Mrkvovo-makové mafiny bez múky (fotorecept) Mrkvovo-makové mafiny bez múky (fotorecept) Vaše

Inšpirovala som sa na nete, našla som zdravý koláč z mrkvovej drte a maku, bez múky. Zvolila som ale mafiny, ozdobila som ich.

Cupcake à la moriak   Cupcake à la moriak Vaše

Komerčný recept

Prázdny koláč (fotorecept) Prázdny koláč (fotorecept) Vaše

Tento koláč piekla moja stará mama vždy na Veľkú noc a na Vianoce, prázdny sa volal preto, lebo neboli v ňom žiadne hrozienka, mandle, orechy, kandizované ovocie, čokoláda či kakao, žiadna citrónová kôra, skrátka bol to len taký hladký jemný sladký kysnutý koláč, ktorý piekla vo veľkom pekáči, na vrchu bol spletený vrkoč, ktorý vyplnil celý pekáč, nekrájal sa, ale sa odtrhávali primerané kusy, dal sa odlupovať, býval na raňajky s horúcim kakaom, maslom a lekvárom,nevedeli sme sa dojesť

Ušatý cupcake Ušatý cupcake Vaše

Komerčný recept

Veľkonočný cupcake Veľkonočný cupcake Vaše

Komerčný recept

Koláč z vaječného likéru a bielej čokolády (Kocky z vaječného likéru) Koláč z vaječného likéru a bielej čokolády (Kocky z vaječného likéru) Vaše

Tento rok som robila Vaječný likér asi 6x. To skrátka patrí k Vianociam a k tomuto bielemu ročnému obdobiu a to rovnako, ako tento vláčny koláč z bielej čokolády, vaječného likéru a korenia. Hmmm.... krásny záver roka :). Recept na Vaječný likér nájdete tu: http://karolina-azzaro.blogspot.sk/2014/12/vajecny-liker.html

«1 2 ...13 »
Veľkonočné zvyky a články

Veľkonočné menu podľa šéfkuchára: Pripravte šibačom tri delikatesy!
A je to tu znova. Veľkonočné sviatky otestujú vaše kuchárske umenie, ale určite aj originalitu a trpezlivosť.

Na Veľkú noc sa kotúľali vajíčka po stráni
Veľká noc sa blíži, vajíčka sa maľujú, koláče sa pečú. Kraslice, ktoré na veľkonočný pondelok dostanú kúpači a šibači ako výslužku, majú zaujímavú históriu. Každý región má svoj spôsob zdobenia vajíčok a niekedy sa z neho dá poznať aj to, či je šibač alebo kúpač v dome vítaný.

Svieža jar na vašom stole očarí hostí! Inšpirujte sa
Typické jarné farby patria k Veľkej noci. Ponúkame niekoľko nápadov.

Čarovné aj hravé veľkonočné prestieranie! Ktorý stôl je naj?
Inšpirácií na slávnostné prestrieranie počas Veľkej noci je neúrekom, ktoré vám padnú do oka?

Zdobenie vajíčok povýšila na umenie
Už deväť rokov si voľné chvíle spríjemňuje výrobou veľkonočných madeirových kraslíc. Šesťdesiatdvaročná Anna Svoreňová z Nových Honov v okrese Lučenec sa zdobeniu vajíčok naučila sama.

Kedysi boli kraslice jedlom, dnes sú dekoráciou
Kraslice, ktoré vyrába Alena Pelechová z Rakovca nad Ondavou, skrášľujú domy po celom svete, od Európy cez Kanadu až po Austráliu. Zdobené vajíčka vyrába pre odberateľov po celý rok, pre seba to stíha v poslednej chvíli, v sobotu večer pred Veľkonočnou nedeľou.

Vo farbe Veľkej noci! Žltá z vás spraví mladistvú a oslnivú dámu
Možno nepatríte k dámam, ktoré by siahali po žiarivých farbách, ale aj existuje pár dní v roku, kedy ich môžete vyskúšať, tak to je teraz. Verte, že si ich zamilujete a začnete ich nosiť pravidelne.


TOPlist