Veľkonočné koláče a zákusky


Recepty na veľkonočné koláče a zákusky:

«1 2 ...16 »
Donuty (fotorecept) Donuty (fotorecept) Vaše

Na dnešok prišli na rad donuty, nakoľko som ich ešte nerobila. Tu je recept.

Tradičné české tlačené koláče Tradičné české tlačené koláče Vaše

Tieto koláče mám veľmi rád. Môžu sa robiť aj veľké aj menšie s rôznymi náplňami, napr.: slivkový lekvár, tvaroh, či mak. Cesto je rovnaké, náplň je na vás.

Punčák krstnej mamy (fotorecept) Punčák krstnej mamy (fotorecept) Vaše

Receptov na punčové rezy je viac ako dosť. Rozhodla som sa však pridať veľmi starý, osvedčený a veľmi obľúbený recept z rodinnej kuchárskej knižky. Postup vyzerá trošku zložito, ale prípravu zvládne hravo aj začiatočník.

Mäkučká vianočka (vegan) Mäkučká vianočka (vegan) Vaše

I keď je už po Veľkej noci, recept na vianočku pridám i tak. Existuje mnoho receptov a zrejme každý má ten svoj, ktorý je zaručený. Pre tých, ktorí si ale nevedia rady a majú problém urobiť naozaj dobrú domácu vianočku, pridávam tento recept, aby mali širšie spektrum, z čoho vyberať. Ukladám si ho i pre seba, aby som ho mala poruke, pretože výsledok je naozaj skvelý. V recepte nenájdete ani vajíčko či maslo. Takže pre vegánov ideál alebo, keď pečiete z toho, čo dom dal. :)

Bábovka v štýle Panettone (fotorecept) Bábovka v štýle Panettone (fotorecept) Vaše

Tento rok som nemala talianske Panettone, tak som skúsila niečo podobné upiecť. Bábovka je hrnčeková, objem hrnčeka je 250 ml.

Čokoládové cupcakes s limetkovým krémom Čokoládové cupcakes s limetkovým krémom

Veľká noc je NAJ sviatok sladkej kuchyne. Môžeme sa do vôle hrať s farbami, motívmi, chuťami. Načrieť do starej literatúry, ale aj zájsť za inšpiráciami do iných kútov sveta. Tak sa rodia stále nové a nové dezerty...

Kváskový veľkonočný mazanec (fotorecept) Kváskový veľkonočný mazanec (fotorecept) Vaše

Blíži sa Veľká noc a ja som sa rozhodla, že vyskúšam upiecť veľkonočný mazanec. Receptov je naň veľa aj na internete, tak som si nejaké prispôsobila.

Makovník s citrónovou penou Makovník s citrónovou penou

Z trošky mlieka, múky, cukru a droždia si pripravíme kvások. Hotový kvások zmiešame s preosiatou hladkou múkou, citrónovou kôrou, olejom a vajíčkom, pridáme štipku soli a ručne dôkladne vypracujeme cesto.

Bábovka s obrázkom (fotorecept) Bábovka s obrázkom (fotorecept) Vaše

Bábovka pečená vo forme na biskupský chlebík. Trochu pracnejšia, ale lahodí aj oku, aj jazyku. Manželova reakcia: Wau, ako si tam tú kačičku dostala? Nuž...v podstate jednoducho.

Bábovka s Kinder Pingui Bábovka s Kinder Pingui Vaše

Vymýšľala som nejaký iný druh bábovky, mala som v chladničke Kinder Pingui s čokoládou, využila som ich. Vznikla chutná bábovka.

Kváskové chodské koláče Kváskové chodské koláče Vaše

Neviem či sa dá dopátrať k originálnemu receptu na tieto úžasné kysnuté koláče, ale vraj sa tomuto podobá najbližšie. Tak som ho prerobila na kváskový. Koláče sú chuťovo fantastické aj s pridaním kvásku.

Bleskový koláč (fotorecept) Bleskový koláč (fotorecept) Vaše

Dnes som doma piekla ja, a opäť sa mi potvrdilo, že staré recepty sú fakt super. V jednoduchosti je krása, a rodinke chutí :)

Veľkonočné hniezdo z mandľovej bábovky Veľkonočné hniezdo z mandľovej bábovky Vaše

Veľkonočné hniezdo z mandľovej bábovky.

Bratislavské rožky, slávne prešporské bajgle alebo záviny (fotorecept) Bratislavské rožky, slávne prešporské bajgle alebo záviny (fotorecept) Vaše

Zo starej kuchárskej knihy od mojej nebohej svokry, ktorú vydal Mestský ženský spolok v Trenčíne v roku 1948, vyberám úžasné bratislavské rožky, ktoré nemôžu v našej rodine chýbať pri každej slávnostnej príležitosti a sviatkoch, akými sú Vianoce a Veľká noc. Predkladám vám ich s láskou, pretože sú tie najlepšie a najtradičnejšie, aké ste kedy mohli ochutnať. Nič sa im nevyrovná. Robievam striedavo rožky, aj závin, alebo oboje.

Farebné veľkonočné donuty (fotorecept) Farebné veľkonočné donuty (fotorecept) Vaše

Na donuty mám veľa receptov. No tento z nich je najlepší a preto som sa rozhodla vám ho ponúknuť. Na prípravu nepotrebujete ani donutovú formu. Tieto donutky sa pečú a sú aj pomerne rýchlo hotové. Stôl svojou farebnosťou prizdobia a veru k pestrým veľkonočným dobrotám sa vám určite budú hodiť.

Famózny koláč Famózny koláč Vaše

Ako prvé si urobíme krém. Mlieko, Solamyl, múku a cukor privedieme do varu a miešame do zhustnutia. Kašu necháme vychladnúť.

Recept bez obrázku Diétnejšie žĺtkové rezy Vaše

Mám rada tento koláč, ale originál rcp mi príde dosť presladený, tak som ho upravila podľa mojej chuti. Mám novú alergiu na mlieko, tak som miesto masla dala kokosový olej.

Vanilkové cookies (fotorecept) Vanilkové cookies (fotorecept) Vaše

Robim ich pravidelne na Vianoce ale z dvojitej davky lebo sa rychlo míňajú. Sú nenáročné na prípravu a veľmi chutné.

Tvarohové koblížky (fotorecept) Tvarohové koblížky (fotorecept) Vaše

Tak opět něco nezdravého a smaženého. Já prostě zdravě neumím. Vlastně někdy ano ale zase nám to tak moc nechutná, ale tyhle koblížky chutnají náramně. Jednou na přechodu v Harrachově kde jsme se ženou vařili, jsme je dělali pro celníky a přijel pan majitel a tak jsem mu nějaké dal domů pro děcka. Poděkoval a odjel. Za 10 minut byl zpátky, jestli ještě nějaké nemám, že je děckám snědl. Tak snad budou chutnat i Vám. Je to rychlé a hrozně dobré.

«1 2 ...16 »
Veľkonočné zvyky a články

Tatranské Veľkonočné mestečko privítalo množstvo návštevníkov
Kúpele Nový Smokovec vytvorili počas Veľkonočnej soboty pre návštevníkov Vysokých Tatier tradičné Veľkonočné mestečko.

Jarné šaláty v čase sviatkov jari
K tradičným veľkonočným receptom starých mám dnes pridávame štipku svojho vkusu a chute.

Plnky na veľkonočnom stole
Veľkonočná plnka sa piekla najmä ako prvé mäsové jedlo po prísnom období pôstu a patrili do nej napríklad aj tri druhy mäsa.

Veľká noc v bratislavskom regióne bude pestrá: Trhy aj hľadanie kraslíc
S veľkonočnými sviatkami bude spojených množstvo podujatí aj v bratislavskom regióne. Ako informovala Petra Kotúčková z Bratislava Region Tourism, Veľká noc bude pestrá napríklad na scénické prehliadky, hľadanie veľkonočných vajíčok či veľkonočné trhy so sprievodným programom.

Mafiny rýchlo miznú z veľkonočného stola
Veľká noc je sviatkom sladkej kuchyne. Môžeme sa do vôle hrať s farbami, motívmi aj chuťami.

Tulipány a Veľká noc? Na stôl sa rozhodne hodia, pozrite sa
Kvety patria k jari aj v Veľkej noci. A počas sviatkov potešia v kombinácií s farebnými vajíčkami. Inšpirujte sa.

Veľkonočná všehochuť ponúkne aj niekoľko premiér
Klasické rozprávky, diela zo zlatého fondu kinematografie, každé sviatky opakované stálice, programy s náboženskou tematikou a niekoľko premiér - televízna Veľká noc nebude oproti tým predchádzajúcim ničím výnimočná.


TOPlist